امنیت سایبری آماده هزینه کردن بیشتر در سال ۲۰۱۸

Gartner گزارش میدهد، امنیت سایبری آماده هزینه کردن بیشتر در سال ۲۰۱۸

تلاش برای تحول دیجیتالی همراه با مجموعه ای از نگرانی های قانونی جدید و حملات سایبری، شرکت ها را به سرمایه گذاری بیشتر در امنیت سایبری سوق داده است. طبق گفته Gartner (شرکت معتبر آمریکایی و بین المللی در زمینه تحقیق و ارائه مشاوره در زمینه IT) سرمایه گذاری های امنیتی سایبری در سراسر جهان به ۹۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ خواهد رسید.

افزایش هزینه کردن برای امنیت سایبری

این گروه تحلیلی در پیش بینی های سالانه خود اعلام کرد که پیش بینی ها میزان افزایش ۸ درصد سرمایه گذاری کل در مورد آنتی ویروس، تشخیص نفوذ، نظارت و سایر ابزارهای حفاظت از داده ها را نشان می دهد. پاسخ دهندگان این نظرسنجی خاطر نشان کردند که نیروی محرکه پشت این هزینه های امنیت سایبری، ترس از وجود شکاف امنیتی و در نتیجه لو رفتن اطلاعات است.
شاید بعنوان نتیجه، محصولات تشخیص هویت و مدیریت دسترسی در میان اولویت های اول سرمایه گذاری قرار داشته باشند، و در سال آینده تقریبا ۱۰ درصد رشد خواهند کرد اما به طور کلی، Gartner گزارش داد که ۶۰ درصد از هزینه های امنیت سایبر شامل خرید ابزارهای متعدد، از جمله حفاظت از زیرساخت های فناوری اطلاعات و خدمات امنیتی است.

افزایش هزینه در امنیت سایبریWeLiveSecurity خاطرنشان کرد با توجه به رویدادهای اخیر در مورد سرقت داده ها و خسارت ها در سازمان ها، افزایش هزینه ها برای امنیت سایبری تعجب برانگیز نیست. لازم به یادآوری نیست که مجرمان سایبری نیز پیچیده تر و ماهرتر شده اند – همانطور که حملات NotPetya و WannaCry که در اوایل امسال آغاز شده است، این مورد را نشان داده است.

آماده سازي برای مطابقت با استانداردها

همانطور که شرکت ها سعی می کنند از کانال های دیجیتال بهتر برای خدمت به مشتریان خود استفاده کنند، خطرات احتمالی که ممکن است با آنها روبرو شوند نیز افزایش پیدا کرده است. با این حال، این فقط حملات باجگیرانه و حملات DDoS نیست که مدیران امنیت اطلاعات را وادار به بررسی مجدد بودجه خود کرده است.
بر اساس گزارشات، مقررات حفاظت از اطلاعات عمومی (GDPR) که در سال آینده در اتحادیه اروپا نیز اجرا می شود، تمرکز بیشتری بر امنیت سایبری دارد. سازمان ها باید اطمینان حاصل کنند که منابع موجود آنها برای دستیابی به استانداردها و مقررات جدید را داشته باشند.
Gartner تنها شرکتی نیست که روندهای موجود در را در زمینه هزینه های امنیت سایبری را دنبال میکند. طبق گزارش Cyber Security Hub، مرکز تحقیقات Grand View پیش بینی کرده است که هزینه های صرف شده در زمینه خدمات و محصولات هوشمند در مقابل تهدیدات امنیتی تا سال ۲۰۲۵ به ۱۲.۶ میلیارد دلار خواهند رسید. همه نشانه ها نشان دهنده افزایش هزینه ها و سرمایه گذاری در امنیت سایبری است.