نیم نگاهی به Kaspersky Industrial CyberSecurity


حملات سایبری مخرب به سیستم های صنعتی - از جمله سیستم های کنترل و اتوماسیون صنعتی (IACS) و سیستم های کنترل نظارتی و جمع آوری داده ها (SCADA) - در سال های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. اپراتورهای زیرساخت های حیاتی قربانی می شوند. به عنوان مثال، حملات Industroyer و BlackEnergy خطرات قابل توجهی از حملات هدفمند را به یک زیرساخت حیاتی نشان داده اند. در همان زمان حوادث استعماری Pipeline و Norsk Hydro پیامدهای بالقوه نفوذهای مخرب به سازمان های صنعتی را نشان داد.

Kaspersky Industrial CyberSecurity (KICS) یک پلتفرم از محصولات یکپارچه و جامع خدمات است . و به طور طبیعی ، برای حفاظت از لایه‌های فناوری عملیاتی (OT) شرکت‌های صنعتی بدون تأثیر بر دسترسی سیستم یا سازگاری فرآیند فناوری طراحی شده است. لایه‌ها و عناصر محصول شامل: DCS، SCADA، HMIs، کنترل‌گرها مانند PLCها، IEDها، اتوماسیون رباتیک، تجهیزات شبکه OT، دروازه‌ها، ایستگاه‌های کاری اپراتور و مهندسی می‌شود. نوآوری و یکپارچگی رویکرد Kaspersky به امنیت سایبری OT، ICS و IoT حول محور همگرایی IT - OT در سطح عملیات امنیتی و ادغام یکپارچه راه‌حل‌های شرکتی و تخصصی در مجموعه Kaspersky است.

ممکن است ICS و بستر تجارت جهانی دارای تهدیدات سایبری مشترکی باشند اما هر کدام از آن‌ها، حملات منحصربه‌فردی دارند که نیازمند راهکار امنیتی خاص برای مقابله هستند. حفظ امنیت در محیط‌های صنعتی بسیار مهم است؛ به طوری که هر دقیقه عدم فعالیت یک شرکت به دلیل آلودگی یا حمله می‌تواند خسارات جبران ناپذیری ایجاد کند. به دلیل اینکه حفظ امنیت در حوزه صنعت اولویت اول تمامی کسب‌وکار هاست، پیدا کردن یک شرکت امنیتی مناسب دارای اهمیت بسیار بالایی است.


موارد استفادهKaspersky Industrial CyberSecurity


اکوسیستم امنیت صنعتی Kaspersky


مزایای امنیت صنعتی Kaspersky

مسیر شما به سوی ایمنی دارایی‌هایتان


پلتفرم KICS

طراحی شده برای ایمن سازی همه جانبه عناصر صنعتی سازمان شما: KICS for Nodes در نقاط پایانی صنعتی هدف قرار می گیرد، در حالی که KICS for Networks امنیت شبکه صنعتی را نظارت می کند. یک اکوسیستم منحصر به فرد از راه حل های شرکتی و تخصصی که چابک و آینده نگر هستند و انعطاف پذیری و ارزش اضافی را ارائه می دهند.

امنیت صنعتی Kaspersky

 

• KICS برای شبکه ها

شناسایی ناهنجاری ها و نفوذهای اولیه در داخل شبکه های ICS و اطمینان از انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از هرگونه تأثیر منفی بر فرآیندهای صنعتی.

راه حلی بدون وابستگی به دستگاه که به مشتری این امکان را می‌دهد تا appliance صنعتی خود را از فروشنده ای که بیشتر از همه مورد اعتماد آنهاست انتخاب نمایند.

رابط KICS for Networks یک داشبورد زنده و یک نقشه شبکه را برای کار با دارایی ها و رویدادهای امنیتی نمایش می دهد.

نحوه عملکرد آن را تماشا کنید یا ویژگی های جدید محصول را کشف کنید.

• KICS برای Nodes

به طور ویژه برای مصرف حداقل منابع طراحی شده است. معماری ماژولار آن به این معنی است که شما فقط باید اجزای محافظ مورد نیاز خود را نصب کنید. می‌توانید این مؤلفه‌ها را در حالت پیشگیری از تهدید یا حالت فقط تشخیص پیکربندی کنید. این رویکرد برای ماشین‌های قدیمی و با کارایی پایین که به حداکثر توان محاسباتی موجود نیاز دارند ایده‌آل است.

نحوه عملکرد آن را تماشا کنید یا ویژگی های جدید محصول را کشف کنید.

• بستر مدیریت واحد

یک راه حل مدیریت امنیت متمرکز برای هماهنگی امنیتی کل زیرساخت فناوری اطلاعات و OT، با نقشه ای از تمام دارایی های توزیع شده جغرافیایی غنی شده با رویدادها، تجزیه و تحلیل حوادث و موارد دیگر.


 

• ارزیابی امنیت صنعتی Kaspersky

برای سازمان‌هایی که نگران تأثیر عملیاتی بالقوه امنیت IT/OT هستند، Kaspersky یک ارزیابی امنیت سایبری پیش از نصب با حداقل تهاجم ارائه می‌کند. این اولین گام مهم در ایجاد الزامات امنیتی در چارچوب نیازهای عملیاتی است و همچنین بینش های قابل توجهی را در مورد سطوح امنیت سایبری بدون استفاده بیشتر از فناوری های حفاظتی ارائه می دهد.

• واکنش Kaspersky Incident

در صورت وقوع یک حادثه امنیت سایبری، کارشناسان ما تجزیه و تحلیل مستقلی از شواهد حادثه انجام می‌دهند، جدول زمانی را بازسازی می‌کنند، منابع و دلایل احتمالی را تعیین می‌کنند و برنامه‌ای را برای ارائه اصلاح و به حداقل رساندن آسیب ایجاد می‌کنند. Kaspersky همچنین یک سرویس تجزیه و تحلیل بدافزار ارائه می دهد که در طی آن نمونه بدافزار دریافتی از مشتری را دسته بندی می کنیم، عملکردها و رفتار آن را تجزیه و تحلیل می کنیم و توصیه ها و طرحی برای حذف بدافزار و بازگرداندن هرگونه اقدام مخرب ایجاد می کنیم.

• اطلاعات تهدید کسپرسکی

قابلیت مشاهده تهدیدات جهانی، شناسایی به موقع تهدیدات سایبری، اولویت‌بندی هشدارهای امنیتی و پاسخ مؤثر به حوادث امنیت اطلاعات برای افزایش حفاظت شما در برابر حملات سایبری صنعتی هدفمند، با تجزیه و تحلیل نرم‌افزاری خاص منطقه، صنعت و ICS را امکان‌پذیر می‌سازد.

خدمات تخصصی و اطلاعاتی

خدمات تخصصی امنیت سایبری صنعتی به تقویت اکوسیستم امنیت سایبری شما با ارزیابی، تست نفوذ، پاسخ به حوادث و ابزارهای پزشکی قانونی کمک می کند.

امنیت صنعتی Kaspersky


آموزش و آگاهی سایبری صنعتی

Kaspersky دوره‌های آموزشی فشرده و کوتاهی را برای کاربران روزمره سیستم‌های مبتنی بر رایانه و همچنین کارشناسان امنیت IT/OT، اپراتورهای ICS و مهندسان ارائه می‌دهد. تمامی دوره ها به صورت حضوری توسط کارشناسان داخلی ما برگزار می شود، مگر اینکه خلاف آن مشخص شده باشد.

ارزیابی امنیت صنعتی Kaspersky

 

  • ایمنی سایبری اولیه

برای همه کارکنانی که با سیستم های کامپیوتری در بخش صنعت تعامل دارند. خطای انسانی، ناشی از فقدان دانش و آگاهی از مباحث پایه امنیت سایبری، عامل اصلی حوادث سایبری است. آموزش و آگاهی اولیه ایمنی سایبری نگرش ها و رفتار را تغییر می دهد و فرهنگ شرکتی را ترویج می دهد. که در آن شیوه های امنیت سایبری خوب یکپارچه و غریزی هستند. کارکنان همیشه مسئولیت شخصی خود را در قبال ایمنی محیط کار خود نمی شناسند. در اینجا، شرکت کنندگان اهمیت نقش خود را در محافظت در برابر تهدیدات خاص محیط صنعتی خود و نحوه کار ایمن و مسئولانه را یاد می گیرند. دوره فشرده یک روزه همراه با گواهینامه.

  • بازی های امنیتی سایبری صنعتی

به عنوان مثال، مدیریت میانی، در امور مالی یا تدارکات، ممکن است به طور کامل از نقش خود به عنوان سهامداران در امنیت سایبری شرکت آگاه نباشد. شبیه‌سازی حفاظت صنعتی کسپرسکی (KIPS) یک بازی آنلاین جذاب است که حملات سایبری در دنیای واقعی را بر روی سیستم‌های اتوماسیون صنعتی شبیه‌سازی می‌کند و مسائل اصلی مرتبط با ارائه امنیت سایبری صنعتی را نشان می‌دهد. همانطور که شرکت کنندگان واکنش نشان می دهند و تعامل می کنند، متوجه می شوند که چگونه رفتارشان بر مسائل مربوطه تأثیر می گذارد و مهارت های مورد نیاز برای حل آنها را توسعه می دهند. نسخه‌های مختلف بازی، صنایع مختلفی را پوشش می‌دهد - به عنوان مثال، تصفیه آب، یا تولید و انتقال برق. این بازی را می توان به صورت رو در رو، با استاد بازی در دسترس یا کاملا آنلاین انجام داد.

  • ICS Digital Forensics برای حرفه ای ها

این دوره برای متخصصان امنیت IT/OT مناسب است که در حال حاضر با سیستم‌های صنعتی کار می‌کنند و به دنبال توسعه مهارت‌های پزشکی قانونی دیجیتال خود هستند، و همچنین برای کسانی که تجربه در پزشکی قانونی دیجیتال در محیط‌های IT دارند و به دنبال انتقال به ICS هستند. ICS در مورد پزشکی قانونی دیجیتال چالش‌های خاصی را ارائه می‌کند. ابزارها و فناوری‌های توسعه‌یافته برای محیط‌های IT اغلب نامناسب یا حتی غیرقابل استفاده هستند، بنابراین جمع‌آوری شواهد، برای مثال، به یک فرآیند دستی تبدیل می‌شود. باید توجه ویژه ای به بازیابی سریع کنترل و بازگرداندن سیستم یا دستگاه ها به حالت ایمن شود. شرکت‌کنندگان با همکاری متخصصان پزشکی قانونی دیجیتال، جنبه‌های منحصربه‌فرد پزشکی قانونی دیجیتال ICS، از شناسایی یک حادثه واقعی گرفته تا جمع‌آوری داده‌ها، بررسی، تجزیه و تحلیل و گزارش‌دهی در محیط‌های صنعتی، توسعه مهارت‌ها و رویکردهای عملی مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک محقق متخصص را بررسی می‌کنند.

 

  • امنیت سایبری صنعتی در عمل

به طور خاص برای کسانی که با سیستم ها و تجهیزات کنترل صنعتی کار می کنند و برای کسانی که مستقیماً مسئول امنیت IT/OT هستند طراحی شده است. با هدایت متخصصان در این زمینه، شرکت کنندگان بینش جدیدی در مورد چشم انداز تهدید فعلی و بردارهای حمله که به طور خاص محیط صنعتی آنها را هدف قرار می دهند، به دست خواهند آورد، زیرا سناریوهای عملی ترسیم و بررسی می شوند. در پایان دوره، شرکت‌کنندگان به تمام مهارت‌هایی که برای تهیه طرح واکنش به حادثه نیاز دارند مجهز می‌شوند و درک اولیه ای از تجزیه و تحلیل بدافزار و پزشکی قانونی دیجیتال خواهند داشت. این دوره شامل عناصر بسیار سفارشی شده است و می تواند طی یک یا دو روز اجرا شود.

 

  • گرفتن پرچم در ICS

مسابقه capture the flag (CTF) مسابقه ای برای کارشناسان امنیت سایبری در قالب یک بازی است که در آن شرکت کنندگان مشکلات امنیتی رایانه را حل می کنند. آنها باید سیستم های کامپیوتری را در یک محیط CTF یا تصرف کنند (حمله کنند/ خراب کنند). CTF در ICS فرصت خوبی برای معرفی متخصصان امنیتی با بردارهای حمله مدرن، زنجیره‌های کشتن و تاکتیک‌ها و فناوری‌های پیشرفته‌ای که توسط تیم‌های مختلف متخصص امنیت سایبری در سراسر جهان استفاده می‌شود، ارائه می‌دهد. CTF همچنین به آزمایش تجهیزات ICS و پیکربندی‌های سیستم یا محصولات و راه‌حل‌های امنیتی ICS، که قبلاً در تأسیسات یک شرکت استفاده می‌شوند یا برای نصب/ارتقا در نظر گرفته شده‌اند، کمک می‌کند.

 

 

جوایز و تقدیر

محصولات Kaspersky مرتباً توسط شرکت‌های تحقیقاتی جهانی ارزیابی می‌شوند و توانایی ما برای کمک به شرکت‌ها و مشتریان برای محافظت از خود در برابر حملات سایبری به طور گسترده شناخته شده و ثابت شده است. ما تست‌شده‌ترین و با جایزه‌ترین فروشنده امنیت سایبری هستیم.


امنیت صنعتی

Kaspersky توسط Frost & Sullivan برای ارائه راه‌حل‌های امنیت سایبری مبتنی بر مشتری و جامع ستایش شده است.

بر اساس تجزیه و تحلیل اخیر بازار امنیت سایبری صنعتی جهانی (OT/ICS)، تحلیلگران صنعتی Frost & Sullivan جایزه بهترین شرکت جهانی سال 2020 کسپرسکی را به دلیل پیشبرد چشم انداز خود برای ایجاد یک راه حل امنیت سایبری صنعتی واقعاً برتر دریافت کردند.

امنیت صنعتی.jpg2

کسپرسکی یک فروشنده پیشرو برای تامین امنیت اینترنت اشیاء صنعتی است.

VDC Research، یک شرکت تحقیقات بازار مستقر در ایالات متحده که از سال 1971 بازارهای IoT و صنعتی را پوشش می دهد، امسال برنامه جوایز خود را برای فروشندگانی که بیشتر مورد علاقه پاسخ دهندگان نظرسنجی در بازارهای مربوطه هستند، راه اندازی کرد.