مهاجرت از سایبروم به سوفوس

 

با توجه به اینکه در سال 2014 مالکیت شرکت سایبروم به سوفوس منتقل گردید، تمامی مشتریان قبلی این شرکت می‌بایست اقدام به تهیه نسل جدید سخت‌افزارهای سوفوس نموده و یا در صورت پشتیبانی سخت‌افزار سایبروم خود از سیستم‌عامل Sophos اقدام به نصب سیستم‌عامل SFOS بر روی فایروال Cyberoam خود و درنتیجه مهاجرت از سایبروم به سوفوس نمایند تا قادر به تهیه لایسنس و درنتیجه به‌روزرسانی فایروال خود باشند. برای برخی از مدل‌ها با توجه به منابع سخت‌افزاری موردنیاز برای نصب فریمور جدید، و عدم امکان ارتقای سخت‌افزاری، مهاجرت از Cyberoam به Sophos امکان‌پذیر نمی‌باشد، به‌عبارت‌دیگر تمامی دستگاه‌ها قابلیت به ارتقا از سایبروم به سوفوس را ندارند.

برای تست سیستم‌عامل سوفوس بر روی UTM های سایبروم امکان نصب نسخه 30 روزه آزمایشی و با امکان بازگشت به سیستم‌عامل وجود دارد، لذا مشتریان می‌توانند در صورت داشتن سخت‌افزار مناسب نسبت به نصب SFOS سوفوس بر روی UTM های خود اقدام کنند و در صورت رضایت نسبت به تهیه لایسنس از نماینده فروش لایسنس Sophos اقدام نمایند.

دلایل ارتقا از سایبروم به سوفوس


از یک‌سو با توجه به فرارسیدن زمان EOL دستگاه‌های Cyberoam دیگر امکان به‌روزرسانی و حفاظت مؤثر از شبکه وجود ندارد، از سوی دیگر شرکت Sophos با بهره‌گیری از سیستم‌عامل SFOS و با ادغام ویژگی‌های برجسته در UTM های سایبروم و SG UTM خود نسل جدیدی از محصولات را ارائه می‌دهد که هم‌زمان تمامی نقاط قوت هر دو نوع محصول را در برمی‌گیرد که توانسته با داشتن رابط کاربری مناسب و عملکرد قابل‌قبول، رضایت مشتریان خود را جلب کند. به‌عبارت‌دیگر فایروال سوفوس، سخت‌افزارهای به‌روز صنعتی را همراه با کارایی و سرعت‌بالا، در کنار رابط کاربری بهبودیافته که نیاز هر شبکه‌ای می‌باشد، در اختیار مشتری قرار می‌دهد.


Rollback   بعد از مهاجرت از سایبروم به سوفوس


وقتی ارتقا از Cyberoam به Sophos را انجام می‌دهید، می‌توانید لایسنس Full Guard که مجموعه کامل از تمامی لایسنس ها سوفوس می‌باشد را انتخاب کنید، در طول دوره آزمایشی 30 روزه پس از مهاجرت از سایبروم به سوفوس، هر زمان که مایل باشید می‌توانید به سیستم‌عامل سایبروم برگردید، این فرایند به‌سادگی و در حین ریبوت دستگاه انجام می‌شود. پی از رول بک، تنظیمات، ریپورت ها و اشتراک‌ها به حالت سابق بازمی‌گردد ولی تنظیماتی که بر روی SFOS انجام داده بودید حذف می‌گردد. درصورتی‌که در حین مهاجرت از سایبروم به سوفوس، به‌جای دوره آزمایشی، گزینه مهاجرت دائمی را انتخاب کنید، پس از ارتقا امکان بازگشت وجود نخواهد داشت.پیش از ارتقا از سایبروم به سوفوس می‌بایست از نصب بودن آخرین به‌روزرسانی‌ها (10.6.3 MR4 یا بالاتر) بر روی Appliance خود مطمئن شوید.

تنظیمات سایبروم


پس از انتقال از سایبروم به سوفوس نیاز به پیکربندی مجدد تنظیمات نبوده و تمامی تنظیمان از UTM سایبروم به سوفوس منتقل می‌گردد.

 

چه مدل‌هایی از Cyberoam قابلیت نصب سیستم‌عامل Sophos رادارند:


- تمامی ماشین‌های مجازی
- سری:ING مدل 25iNG و بالاتر
- سری i: مدل CR200i و CR300i
- سری ia: مدل CR500ia و بالاتر

درصورتی‌که مایل به ارتقا از سایبروم به Sophos باشید، شرکت پارس تدوین به‌عنوان نماینده فروش فایروال سوفوس، امکان به‌روزرسانی دستگاه و ارائه لایسنس سوفوس معتبر را برای شما دارد.


مزیت مهاجرت از سایبروم به سوفوس:


1- پیکربندی ساده‌تر پالیسی ها با دو نوع مختلف: Business Application Rule, User/Network Rule
2. کنترل پنل جدید بادید بهتر و وسیع‌تر
3- APT برای محافظت از شبکه در برابر تهدیدات پیچیده و جدید

4.قابلیت Heartbeat جهت اتصال نقاط پایانی به فایروال و افزایش امنیت
5. تأمین امنیت شعب با استفاده از دستگاه‌های RED و بدون نیاز به کانفیگ
6. محافظت قوی‌تر از ایمیل با رمزگذاری SPX و DLP داخلی.