سوالات متداول مجازی سازی:


در ادامه، متداول‌ترین سوالاتی که مشتریان از کارشناسان پارس‌تدوین می‌پرسند را، به همراه پاسخ برای شما آماده کرده‌ایم:
1. Hypervisor چیست؟
Hypervisor یک لایه مجازی‌سازی است که چندین سیستم عامل را قادر می‌سازد تا یک میزبان سخت‌افزاری واحد داشته باشند. به هر سیستم عامل یا ماشین مجازی منابع فیزیکی مانند پردازنده، رم، حافظه و .... اختصاص می‌یابد.
2. VMware FT چیست؟
VMware Fault Tolerance ، با ایجاد یک نمونه سایه از یک ماشین مجازی، دسترسی مداوم برای برنامه‌ها (با حداکثر 4 CPU مجازی) را فراهم می‌کند. اگر قطعی سخت‌افزار رخ دهد، VMware FT به طور خودکار باعث از بین بردن زمان خرابی و جلوگیری از اتلاف اطلاعات می‌شود.
3. VSS چیست؟
VSS مخفف Virtual Standard Switch وظیفه ارتباط ماشین‌های مجازی میزبان شده روی یک میزبان فیزیکی را بر عهده دارد. VSS مانند یک سوئیچ فیزیکی به‌طور خودکار یک ماشین مجازی را که می‌خواهد با ماشین مجازی دیگر در همان سرور فیزیکی ارتباط برقرار کند، سوئیچ می‌کند.
4. vDS چیست؟
Virtual Distributed Switch به عنوان یک سوئیچ واحد در کل فضای مجازی عمل می‌کند و وظیفه تامین مرکزی، مدیریت و نظارت بر شبکه را دارد.
5. Datastore چیست؟
Datastore یک مکان ذخیره‌سازی است که در آن پرونده‌های ماشین مجازی ذخیره و دسترسی می‌یابد. Datastore بر پایه فایل‌های سیستمی هستند و آن‌ها را VMFS و NFS نیز می‌نامند.