نیم‌نگاهی به Internet of Things & Embedded Security


اینترنت اشیا یکی از اساسی‌ترین قسمت‌های تحولات دیجیتالی است که در تمام بخش‌های صنعت رخ می‌دهد. در حال حاضر بخش‌های مختلفی در دنیای اطراف ما اعم از بخش‌های تولید، کشاورزی، زیرساخت‌های شهری، خرده‌فروشی و صنعت خودرو تغییرات قابل توجهی در حال رخ دادن است. این امر به عنوان آخرین انقلاب صنعتی به تمام اجزای شبکه از جمله سنسورها تا مراکز داده متکی است و با همکاری یکپارچه بخش‌های مختلف آماده مقابله با حملات سایبری است.
Embedded Security

Embedded Security طراحی امنیت

ارائه کلیه ابزارها برای محافظت از تمامی سخت‌‌افزارها و نرم‌افزارها و سیستم‌های متصل به شبکه برای ایجاد یک مجموعه امن، بدون اینکه فشار بر روی یک سیستم یا دستگاه خاص باشد و کمترین تاثیر را بر عملکرد آن داشته باشد.

Embedded Security امنیت درونی سیستم‌عامل

سیستم عامل KasperskyOS از مجموعه‌ای از سیستم‌های مختلف و پیچیده به صورت درون سیستمی طراحی شده تا از تاثیرات کدهای مخرب، ویروس‌ها و حملات هکرها از طریق اجرای پالیسی‌ها جلوگیری کند.

Embedded Security حفاظت درون سیستمی

برای بالا بردن امنیت در سیستم‌های مبتنی بر مایکروسافت که دارای منابع سخت افزاری ضعیف می‌باشند و نیاز به نگهداری و آپدیت دائمی و یا اتصال به اینترنت ندارند، طراحی شده است.

Embedded Security امنیت خودرو

براساس تکنولوژی KasperskyOS و بر پایه امنیت طراحی شده و یک مسیر امن به سمت ECU ها باز می‌کند و مجموعه‌ای از خدمات را ارائه می‌کند که نیازهای امنیتی وسایل نقلیه حال حاضر و آینده را فراهم می‌کند.

موارد استفاده از Internet of Things & Embedded Securityتهدیداتی که Internet of Things & Embedded Security می‌تواند شناسایی کند


Embedded device معمولا به عنوان سیستم‌های عملیاتی از راه دور و جدا از سیستم‌های آنلاین در نظر گرفته می‌شوند که نیاز به سطح بالایی از حفاظت دارند. اما تحول دیجیتال و اینترنت اشیا همه چیز را تغییر می‌دهد. اجزای یکپارچه و متصل شده به هم، نیاز به امنیت جامع در برابر تهدیداتی شامل موارد زیر را دارند:
  • Embedded Security دسترسی از راه دور و انجام حملات از طریق دستگاه‌های موبایل
  • Embedded Security سرقت و سوء استفاده از اطلاعات محرمانه و اطلاعات کاربری
  • Embedded Security دزدیدن اطلاعات کاربران و حملات Man-in-the-Middle
  • Embedded Security سوء استفاده از آسیب‌پذیری‌های نرم افزارهای کاربردی
  • Embedded Security حملات باجگیری و بدافزارهای رمز گذاری
  • Embedded Security نصب و اجرای نرم افزارهای غیر مجاز