معرفی آنتی ویروسSymantec (سیمانتک)

آنتی ویروس سیمنتک یکی از بهترین و قوی ترین آنتی ویروس های تحت شبکه می باشد. این آنتی ویروس با بکارگیری از پنج لایه امنیتی و موتور هوشمند و امکانات بی شمار خود موجب به حداقل رساندن ریسک های امنیتی می شود. شرکت سیمنتک یکی از بزرگترین و قدیمی ترین شرکت های تولید کننده نرم افزار های امنیتی در جهان می باشد که در سال۲۰۱۹ توسط شرکت Broadcome خریداری شد. دفتر مرکزی شرکت Broadcomeدر کالیفرنیا واقع شده، و بیش از ۱۴ هزار پرسنل در بیش از ۵۰ کشور دنیا دارد.

محصولات آنتی ویروس Symantec

ویژگی های آنتی ویروس Symantec

آنتی ویروس سیمنتک یک نرم افزار امنیتی یکپارچه برای انواع کسب و کار می باشد. و دارای ویژگی هایی مثل فایروال، ضد بدافزار و جلوگیری از نفوذ می باشد. آنتی ویروس Symantec باحفاظت چندلایه و دفاع سایبری یکپارچه از تمامی نقاط پایانی محافظت می کند و با تکنولوژی پیشرفته و شناسایی دقیق خود تهدیدات امنیتی را تشخیص داده و آنها را مسدود می کند. معروف‌ترین نوع آنتی ویروس سیمنتک، Symantec Endpoint Protection است که می تواند با زیرساخت‌های امنیتی مختلف ادغام شود. و از دیگر محصولات آنتی ویروس سیمنتک می توان از Symantec Protection Suite Enterprise Edition ، Symantec Endpoint Protection Small Business Edition ، Symantec Endpoint Protection Cloud نام برد.

آنتی ویروس Symantec Endpoint Protection

محصول Symantec Endpoint Protection با جدیدترین روش های مقابله با انواع ویروس ها بسیار هوشمندانه عمل کرده و توانایی مقابله با پیچیده ترین حملات را دارد. این آنتی ویروس تحت شبکه با سیستم کنترل سخت افزار خود، کنترل دیوایس هایی نظیر USB ، DVD ، حافظه های جانبی و… و محافظت از server ها را بر روی سیستم کاربران دارد.

معماری امنیتی آنتی ویروس Symantec Endpoint Protection

۱- شبکه(Network) : در لایه Symantec Network Threat Protection، سه ماژول امنیتی شامل Firewall، IPS و Browser IPS وجود دارد که با ترکیب آن‌ها، اطلاعات ورودی از طریق شبکه بررسی شده و ریسک‌ها قبل از ورود شناسایی و مهار می‌شوند.

۲- File Scan: در لایه File Scan، فایل‌ها بصورت Signature-based اسکن می‌شوند و انواع بدافزارها شناسایی و مهار می‌شوند.

۳- اعتبار: تکنولوژی Symantec Insight با تحلیل هوشمند ارتباطات بین کاربران، فایل‌ها، وب‌سایت‌ها و نرم‌افزارها، می‌تواند برای فایل‌ها تعیین اعتبار کند و بدافزارهای ناشناخته یا متغیر را تشخیص دهد.

۴- رفتار شناسی(Behavior): تکنولوژی Symantec SONAR با استفاده از هوش مصنوعی و رفتارشناسیProcessها و با بررسی بیش از ۱۴۰۰ نوع الگوی رفتاری به کشف بدافزارهای جدید و ناشناخته پرداخته و جلوی فعالیت آنها را می‌گیرد.

۵- بازسازی(Repair): با سیستم Symantec Power Eraser، می‌توان به صورت تهاجمی و بسیار دقیق تمام سیستم را آنالیز کرده و پیچیده‌ترین آلودگی‌ها را از سیستم حذف کرد. این سیستم دارای امکان Cloud Scan بسیار قوی برای تشخیص آلودگی‌های سطح بالا و پاک‌سازی بسیار کارآمد می‌باشد.

Symantec-Endpoint-Protection

آنتی ویروس Symantec Endpoint Security Complete

محصول Symantec Endpoint Security (SES) Complete حفاظت جامعی را برای تمام دستگاه های سنتی و تلفن همراه شما در کل زنجیره حمله ارائه می دهد. نوآوری‌های نقطه پایانی Symantec شامل فناوری‌های جداسازی رفتاری، امنیت Active Directory و Threat Hunter برای محافظت از نقاط پایانی شما در برابر تهدیدات پیچیده و حملات هدفمند است. برای بازگشت سرمایه بیشتر و هزینه کل مالکیت کمتر، این راه حل تک عاملی از استقرارهای درون محل، ترکیبی و مبتنی بر Cloud پشتیبانی می کند.

ویژگی های Symantec Endpoint Security Complete

Symantec Endpoint Security Complete باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها و مزایای تجاری می‌شود.


حفاظت‌های چند لایه SES Complete هنگام حمله ، همیشه برای دفاع آماده هستند.


این محصول با پیشگیری و توقف تهدیدها و حملات قبل از حمله، امنیت نقاط پایانی را تضمین می کند.


با Adaptive Protection از نقاط پایانی خود در برابر تهدیدات پیشرفته (living-off-the-land)محافظت کنید.


تیم‌های امنیتی هنگام تلاش برای افشای کامل گستره حملات پیشرفته، با چالش‌های زیادی مواجه می‌شوند، به ویژه زمانی که مهاجمان از تکنیک‌های مخفی برای فرار از شناسایی استفاده می‌کنند. تیم های امنیتی در راه حل نقطه پایانی خود به قابلیت های قدرتمند تشخیص نقطه پایانی و پاسخ (EDR) نیاز دارند.


با قابلیت های قدرتمند تشخیص نقطه پایانی و پاسخ (EDR)، از تکنیک های مخفی فراری که مهاجمان استفاده می کنند در امان باشید.


با ویژگی جدید SES Complete ، تیم های SOC می توانند به راحتی دامنه حمله را شناسایی کرده و تحقیقات تهدید خود را ساده کنند.


این محصول با ایجاد Threat Hunter ، که تله متری محلی و هم جهانی، تجزیه و تحلیل یادگیری ماشین، و تجزیه و تحلیل دستی بازبینی/تأیید شده توسط شکارچیان تهدید خبره سیمانتک را ترکیب می کند، موجب افشای حملات در سازمان می شود.

Symantec

مهمترین مزیتهای خرید آنتی ویروس Symantec عبارتند از:

با اسکن منظم محافظت از نقاط پایانی را تضمین کرده و برنامه های غیرمجاز را متوقف می کند.

سیاستهای سختگیرانه فایروال را بمنظور نظارت بر ترافیک شبکه اجرا میکند.

ترافیک مخرب را از شبکه های شرکتی و مرورگر ها مسدود می کند.

برای شناسایی تهدیدات احتمالی از اطلاعات جمع آوری شده سایر کاربران استفاده می کند.

با استفاده از جستجوی بی‌وقفه Cloud و فناوری یادگیری ماشین تضمین می‌کند که شناسایی و دقت بهتری حاصل شود.

مدیران فناوری اطلاعات می‌توانند با استفاده از یک کنسول مدیریتی، سیاست‌های امنیتی را ایجاد و تنظیم کنند.

می‌توان قوانینی مانند ممنوعیت اجرای برنامه‌ها و دسترسی به فایل‌های خاص را از اسکن‌های معمولی و درخواستی برای همه بخش‌ها تعیین کرد.

آنتی ویروس سیمنتک بسیار قدرتمند و مقرون به صرفه است.

از نفوذ تهدیدات مخرب به دستگاههای متصل جلوگیری میکند.

PGP از رمزگذاری نقطه پایانی پشتیبانی می‌کند و این باعث محافظت پیشرفته‌تر داده‌های نقطه پایانی می‌شود. همچنین، این فناوری قدرتمند قابلیت رمزگذاری کامل دیسک را نیز فراهم می‌کند.

باعث کاهش قابل توجه زمان اسکن می‌شود و با بروزرسانی خودکار، هزینه کل مالکیت کاهش می‌یابد که به نوبه خود منابع IT را کاهش می‌دهد.

برای سیستم‌عامل‌های لینوکس، مک، ویندوز، سیستم‌های جاسازی شده و ماشین‌های مجازی کنسول مدیریت در دسترس است.

پشتیبانی شده توسط شبکه جهانی سیمنتک با بیش از ۸۵۰ میلیون Mailbox حفاظت شده، ۱۲۰ میلیون سنسور آنتی ویروس، که به لحظه قادر است جدیدترین ویروس ها و هرزنامه ها را در دیتابیس خود بروز نماید.

آنتی ویروس سیمنتک با قابلیت Fingerprint و تشخیص واقعی بودن دیتاهای فایل های ضمیمه و پیام ها از اطلاعات محرمانه شما محافظت می کند.

توانایی پردازش، اسکن و گزارش بر روی ترافیک IPv6، قابلیت رمزنگاری ایمیل ها و استفاده آسان.

می‌توان APIهای قابل برنامه‌ریزی را به‌طور یکپارچه با دروازه وب Symantec Blue Coat ProxySG و سایر کنترل‌های امنیتی ادغام کرد.

آنتی ویروس Symantec در مقابل Malware ها و تهدیدات Zero-dayاز سیستم شما محافظت می کند.

آنتی ویروس سیمنتک با ارائه گزارش ها بصورت خلاصه و همچنین با جزئیات کامل از روند عملیات انجام شده توسط Messaging Gateway موجب کاهش هزینه و سربار مدیریتی با ارائه یک کنسول یکپارچه می گردد.

انعطاف پذیر است بطوریکه مشتری با توجه به خواسته ها و امکانات خود می تواند از این محصول به صورت سخت افزاری و یا Virtual استفاده نماید.

نمایندگی فروش محصولات سیمنتک

 

پارس تدوین بعنوان یکی از بهترین و فعال ترین شرکت ها در زمینه آی تی و نمایندگی فروش محصولات امنیتی در کشور است، که محصولات Symantec Endpoint Security Complete و Symantec Endpoint protection را از شرکت سیمنتک(Broadcom) ارائه می دهد.

جدول مقایسه محصولات symantec

محصولات سیمنتک